All Products
-
Seamless Alloy Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Seamless Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Pipe
-
SS Welded Tube
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Stainless Steel Coil Strip
-
Stainless Steel Bars
-
Stainless Steel Wire Rod
-
Carbon Steel Plate
-
Carbon Steel Coil
-
Carbon Steel Tubes
-
Carbon Steel Bar
-
Carbon Steel Wire
-
Alloy Steel Sheet
-
Alloy Steel Coil
-
Alloy Steel Bar
-
Alloy Steel Wire
-
EduardoThe coil was packaged very well and shipped fast.The product fits the descripton. Thinking about purchasing again.Really a great product. I have tried other products and this by far is the best money I have spent. -
DavidFirst time we import a big project from China, excellent for service And really professionnal. My goods have been received, the products are not damaged at all.The quality and workmanship are very good, the materials are also very good, I am very satisfied. recommand them! -
HuzeshafiI am very satisfied with this import. The quality is very good and the price is reasonable. The seller is very professional and responsive. I will definitely buy from this seller again.
Keywords [ seamless alloy steel pipe ] match 504 Products.
Diameter 1.0-250mm Stainless Round Bar Seamless Types
| Product Name: | Stainless Steel Bars |
|---|---|
| Extended Length: | 550mm |
| Type: | Round |
High Temperature Steel Round Bar Heat Resistant Diameter 1.0-250mm For Industrial
| Product Name: | Stainless Steel Bars |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | High |
| Lenghth: | 6m,5.8m,12m Or As Required |
304 Stainless Steel Rods For Round Projects
| Product Name: | Stainless Steel Bars |
|---|---|
| Lenghth: | 6m,5.8m,12m Or As Required |
| Type: | Round |
5.8m Length 201 Stainless Steel Bars Round Shape
| Shape: | Round |
|---|---|
| Edge: | Round, Square, Hexagonal |
| Working Temperature: | -15°C ~ 50°C |
Round Shape 310 Stainless Steel Bars With Seamless Type And Chromium Composition
| Extended Length: | 550mm |
|---|---|
| Secondary Or Not: | Non-secondary |
| Lenghth: | 6m,5.8m,12m Or As Required |
1kg-1000kg Coil Weight Carbon Steel Wire Zinc Coating Factory Price
| Product Name: | Carbon Steel Wire |
|---|---|
| Surface Quality: | Smooth/Clean |
| Grade: | High/Medium/Low Carbon Steel |
65Mn Grade 1 4 Carbon Steel Plate Hot Rolled Cold Rolled in China
| Product Name: | Carbon Steel Plate |
|---|---|
| Size: | 10mm-120mm |
| Tolerance: | ±1% |
6m Length 1 4 Stainless Steel Rod High Strength
| Product Name: | Stainless Steel Bars |
|---|---|
| Extended Length: | 550mm |
| Edge: | Round, Square, Hexagonal |
Q195 Carbon Steel Bar 10mm-200mm Steel-made High Quality Corrosion-resistant Out Diameter
| Product Name: | Carbon Steel Bar |
|---|---|
| Size: | 1/4 Inch |
| Surface: | Black Finish,Peeled,Rough Turned |
316l Ss 316 Seamless Pipe 5/16" 3/8" 1/2" 1/4 Inch Stainless Steel Tube 316 Grade
| Quality: | 316l Ss 316 Seamless Pipe 5/16" 3/8" 1/2" 1/4 Inch Stainless Steel Tube 316 Grade |
|---|---|
| Welding Line Type: | ERW |
| Standard: | JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN |

