All Products
-
Seamless Alloy Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Seamless Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Pipe
-
SS Welded Tube
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Stainless Steel Coil Strip
-
Stainless Steel Bars
-
Stainless Steel Wire Rod
-
Carbon Steel Plate
-
Carbon Steel Coil
-
Carbon Steel Tubes
-
Carbon Steel Bar
-
Carbon Steel Wire
-
Alloy Steel Sheet
-
Alloy Steel Coil
-
Alloy Steel Bar
-
Alloy Steel Wire
-
EduardoThe coil was packaged very well and shipped fast.The product fits the descripton. Thinking about purchasing again.Really a great product. I have tried other products and this by far is the best money I have spent. -
DavidFirst time we import a big project from China, excellent for service And really professionnal. My goods have been received, the products are not damaged at all.The quality and workmanship are very good, the materials are also very good, I am very satisfied. recommand them! -
HuzeshafiI am very satisfied with this import. The quality is very good and the price is reasonable. The seller is very professional and responsive. I will definitely buy from this seller again.
Keywords [ seamless alloy steel pipe ] match 504 Products.
Carbon Steel Tube Seamless Alloy Steel Pipe Mill for Grade C with Hot Rolled Technique and High Sales
| Product Name: | Carbon Steel Tubes |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1.5mm - 30mm |
| Technique: | Hot Rolled, Cold Drawn, Cold Rolled |
Gas Nitrogen and Outer Diameter 6-813mm from Chrome Nickel Alloy Bars Seamless Alloy Steel Pipe
| Product Name: | Stainless Steel Bars |
|---|---|
| Gas: | Nitrogen |
| Diamater: | 3mm, 4mm, 5mm, 6mm, Customized |
Good Machinability Hot Rolled Stainless Steel Bars Seamless Alloy Steel Pipe from China
| Product Name: | Stainless Steel Bars |
|---|---|
| Techinque: | Forged/Hot Rolled/Cold Drawn/Peeled |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Special Pipe Thick Wall Pipe Seamless Alloy Steel Pipe Cs Carbon Steel Welded Tube with Black Painting
| Product Name: | Carbon Steel Tubes |
|---|---|
| Special Requirement: | Nace MR0175 |
| Standard: | ASTM A106, ASTM A53, API 5L, DIN 1629, DIN 17175, Etc. |
Thick Wall Pipe Carbon Steel Tubes Seamless Alloy Steel Pipe for Nace MR0175 with ASTM A53 Standard
| Product Name: | Carbon Steel Tubes |
|---|---|
| Shape: | Round |
| Grade: | A, B, C, X42, X52, X60, X65, X70, Etc. |
6x19 IWRC Round Steel Wire Rod Seamless Alloy Steel Pipe for Construction Round Section Shape
| Product Name: | Stainless Steel Wire Rod |
|---|---|
| Using: | Steel Spool Wire For Tyres |
| Country Of Origin: | Made In China |
A Grade Carbon Steel Tubes Seamless Alloy Steel Pipe for Round Shape with Complete Inspection
| Product Name: | Carbon Steel Tubes |
|---|---|
| Surface Treatment: | Bare, Black Painting, Anti-corrosion Coating |
| Tolerance: | According Customer's Requirement |
Good Machinability High-Strength Steel Bar Seamless Alloy Steel Pipe with Polished Finish
| Product Name: | Stainless Steel Bars |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Techinque: | Forged/Hot Rolled/Cold Drawn/Peeled |
H06Cr21Ni10 Stainless Steel Wire Rod Seamless Alloy Steel Pipe with H11 Tolerance and JIS Standard
| Product Name: | Stainless Steel Wire Rod |
|---|---|
| Using: | Steel Spool Wire For Tyres |
| Mill: | Lisco/ Tisco/ Baosteel/ Posco |
6x19 IWRC Construction Stainless Steel Wire Rod Seamless Alloy Steel Pipe with CIF Shipping Terms
| Product Name: | Stainless Steel Wire Rod |
|---|---|
| Using: | Steel Spool Wire For Tyres |
| Approval: | ISO |

