All Products
-
Seamless Alloy Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Seamless Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Pipe
-
SS Welded Tube
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Stainless Steel Coil Strip
-
Stainless Steel Bars
-
Stainless Steel Wire Rod
-
Carbon Steel Plate
-
Carbon Steel Coil
-
Carbon Steel Tubes
-
Carbon Steel Bar
-
Carbon Steel Wire
-
Alloy Steel Sheet
-
Alloy Steel Coil
-
Alloy Steel Bar
-
Alloy Steel Wire
-
EduardoThe coil was packaged very well and shipped fast.The product fits the descripton. Thinking about purchasing again.Really a great product. I have tried other products and this by far is the best money I have spent. -
DavidFirst time we import a big project from China, excellent for service And really professionnal. My goods have been received, the products are not damaged at all.The quality and workmanship are very good, the materials are also very good, I am very satisfied. recommand them! -
HuzeshafiI am very satisfied with this import. The quality is very good and the price is reasonable. The seller is very professional and responsive. I will definitely buy from this seller again.
Keywords [ seamless alloy steel pipe ] match 504 Products.
Stainless Steel Wire Rod Seamless Alloy Steel Pipe with ER309 ER309LSI for AISI Standard and 5 Ton Order Needed
| Product Name: | Stainless Steel Wire Rod |
|---|---|
| Standards: | JIS G4314, EN10270-3 |
| Supply Capacity: | 5000Tons/week |
6 Meters Length Carbon Steel Tubes Seamless Alloy Steel Pipe Grade X70 Thick Wall Pipe for Oil and Gas Industry
| Product Name: | Carbon Steel Tubes |
|---|---|
| Inspection: | 100% |
| Surface Finish: | Bright Annealed/ Polished/NO.4/2B |
Seamless Stainless Steel Bars Seamless Alloy Steel Pipe of 6m Length for Round Types and Seamless Types
| Product Name: | Stainless Steel Bars |
|---|---|
| Chemical Composition: | Contains Chromium, Nickel, And Other Elements |
| Working Temperature: | -15°C ~ 50°C |
NO.4 Carbon Steel Tubes Seamless Alloy Steel Pipe with Customized Tolerance for Precision Machining
| Product Name: | Carbon Steel Tubes |
|---|---|
| Wall Thickness: | 1.5mm - 30mm |
| Surface Finish: | Bright Annealed/ Polished/NO.4/2B |
30%TT 70%TT/LC Payment for Cold Rolled Stainless Steel Strip Seamless Alloy Steel Pipe with Paper or PVC Film Protection
| Product Name: | Stainless Steel Coil Strip |
|---|---|
| Surface Protection: | Paper Or PVC Film, One Side Or Both Sides |
| Specs: | 0.2-16mm |
High-Performance SS Wire Rod Seamless Alloy Steel Pipe 250kg Wire Weight 2B/BA/NO.4/HL/8K Surface
| Product Name: | Stainless Steel Wire Rod |
|---|---|
| Payment Term: | L/C T/T (30% Deposit) |
| Approval: | ISO |
High Chemical Resistance Stainless Steel Wire Rod Seamless Alloy Steel Pipe for Your Business Type
| Product Name: | Stainless Steel Wire Rod |
|---|---|
| Magnetic Properties: | Non-magnetic |
| Surface Finish: | Bright, Matte, Or Coated |
Hot Rolled Stainless Steel Sheet Seamless Alloy Steel Pipe with Standard Seaworthy Export Packaging Supplied
| Product Name: | Stainless Steel Sheet Plate |
|---|---|
| Packing: | Standard Export Packing Or As Required |
| Tolerance: | ±1% |
Customizable Length Stainless Steel Wire Rod Seamless Alloy Steel Pipe with ISO Approval and Black Surface
| Product Name: | Stainless Steel Wire Rod |
|---|---|
| Approval: | ISO |
| Surface: | Black |
Port Shanghai Cold Rolled Stainless Steel Strip Seamless Alloy Steel Pipe from with Tolerance ±1%
| Product Name: | Stainless Steel Coil Strip |
|---|---|
| Port: | Shanghai |
| Tolerance: | ±1% |

